Medyum Kimdir?

Gerçek Medyum;

Türk dil kurumuna göre, Ruh ötesi iletişim kurma deneylerinde, ruhlarla insanlar arasında aracılık ettiğini ileri süren kimse olarak açıklanmış olsa da bu tanım kimi zaman yetersiz kalabilmekte. Medyum olmanın en önemli kriterlerden birisi  bu iletişim sırasında hiçbir objeden yardım almamasıdır. Bu iletişimi de isteğiyle yapıyor olmakta şarttır.

Kimi zaman bu iletişim kanalları kendiliğinden istem dışı olarak açılabilir.  Lakin Gerçek medyumlar bu işlemi Trans adı verilen yöntemlerle yapmaktadır. Bu yöntemle beyin enerjisini istediği bir konuya odaklanmak suretiyle karşısındaki nesne veya kişinin normalde anlaşılması imkansız olan gizemli yönlerini ortaya çıkarmaya çalışır.

Doğada her şeyin bir frekansı vardır. Dolayısıyla bu Frekans boylarının üst ve alt sınırları dışında kalan kısmı insanlar ne duyar nede görebilirler.  Normal insanların bu sınırları aşamaması doğalken bioenerjisini doğru yönlendirme yeteneği olan kişiler ise bu sınırların ardında gizlenenleri de görebilir ve duyabilirler.

Bu yeteneklerini geliştiren  ve Medyum dediğimiz insanların kötüye veya iyiliğe  doğru yönelmeleri tamamiyle kendi insiyatiflerindedir. Vicdan, Etik kuralları ve Ahlak anlayışları bu kararlarında önemli rol oynar.

Medyum olmanın şartları arasında güven, öğrendiği sırları gizlemeyi  ve dolayısıyla elinde bulunan bu güçü doğru kanalize etmek için sağlam bir iradesi olmaktır.

Medyumların normal insanlara göre daha güçlü oldukları kesindir. Dolayısıyla çevresine saygılı olmak zorundadır.

Ama şu durumuda belirtmeden geçmemek gerekir. Kimi Medyum olduğunu iddia eden kişilerinde  İnsanların hassas duygularını sömürmek suretiyle kendi kazançlarını düşünmelerinden dolayı bu sektördeki  gerçek Medyumlarında yıllardır oluşturmaya çalıştıkları karşılıklı güvenin zedelenmesine sebep olmuştur.
Gerçek medyum olduğunu sanıp,  bilgisine başvurduğunuz kişinin güvenilir, itimat telkin eden birisi olmalıdır.

Gerçek medyumların bir özelliğide istemeleri halinde bedenlerini terk edebilme özelliğidir.
Gerçek Medyumun ne olduğunu sizlere anlatırken şunu da belirtmek gerekiyor ki,  günümüzde kendisini “medyum” adıyla tanıtan, fakat medyumlukla uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan sayısız falcı türemiştir.

İşte biz Site yönetimi olarak bu ayrımın iyi yapılmasını sağlamak ve hassas olan kişilerin çağre aramak için gittikleri insana güvenip dolandırılmasını engelleme amacıdır.

Umarız sağlıklı ve mutlu bir zaman dilimini birlikte geçiririz.

Bu sayfa 36500 kere görüntülendi.